A Szenczi Molnár Albert Alapiskolában az Állami Tanfelügyelet március 21-22-én tanfelügyelői ellenőrzést tartott, melynek során három törvénysértésre hívták fel a figyelmet, amit az iskolának orvosolnia kell:
1.Az első osztályban a nyolcra bővült írás-olvasás tanóraszám miatt mindössze egy szabadon felhasználható óra maradt az iskola rendelkezésére. Mivel csaknem egy évtizede folyamatosan oktatjuk az elsőben az angol nyelvi előkészítőt, nagy csalódás lett volna a szülőknek, ha eltöröljük ezt. Azonban azt sem hagyhattuk, hogy a kötelezően megszüntetett zenei nevelés ne legyen a tantervben, így saját finanszírozásban azt is bevezettük az elsősöknek, tudván, mennyire fontos a zene a kisgyerekek intellektusa és fejlődése szempontjából. A tanfelügyelet ellenőrizni fogja, hogy szeptemberben a jövő évi elsősöknek nem szabad zene órát tartanunk, vagy a tantervből ki kell dobnunk az angolt. Mindez azért van, mert nem változott a kerettantervben a felhasználható órák száma, illetve nincs magyar kerettanterv.
2.Nem tartottuk be a kétnyelvűséget az osztálykönyvek bejegyzései esetében, holott a magyar közösség pár éve elérte, hogy azok kétnyelvűek legyenek: konkrétan nem írtuk be a magyar nyelvet szlovákul, a szlovákot magyarul és az angolt szlovákul.
3.Meg kell változtatnunk a csengetési rendet, mert annak ellenére, hogy a higiénikusok és az iskolatanács is jóváhagyta a mostanit, törvényileg kötelező harminc perces ebédszünetet tartani. Az ebédlőnk nagyon kicsi, 203 tanulónk van, az ebédlő kapacitása 50 fő. Ezért két 20 perces szünetben, osztályokra csoportosítva étkeztek a gyerekek, hogy mindenki beférjen, és elegendő ideje legyen az étkezésre. Most majd május 15-től lesz egy hosszú szünet, melynek során a folyosón fognak sorakozni az ebédre várók, várakozva, hogy valaki kijöjjön, aki már megebédelt. Két darab harminc perces szünetet lehetetlenség tartani, mert a beutazó diákok nem érik el az autóbuszaikat, ami miatt legalább egy órás fölösleges csavargásnak és várakozásnak tennénk ki őket.