• Polgármesteri díj 2023

• Szenc város oktatásügyi és kulturális bizottságának döntése értelmében a következő tanulóink részesültek országos versenyeken elért erdményeikért polgármesteri díjban:

Popálená Izabella

Kovács Szabina

Moore Dominik

Klenovics Anna

Sillo Mária

Botta Tamás

Kögler Bianka

Matus Dorota

Takács Alex

Sándor Anna

a környezetvédelmi minisztérium 1.díjazott csoportja

• TANÉVZÁRÓ

• A 2022/23-as tanévet bezáró ünnepélyes tanévzáróra iskolánk belső udvarán kerül a sor 8:15 órai kezdettel.

Mindenkit szeretettel várunk!

• A Pál utcai fiúk

• Iskolánk nevelőtestületének 42 tagja vett részt Komáromban kedden este A Pál utcai fiúk c. csodálatos előadáson, melyben iskolánk két volt diákja is szerepelt: Csele szerepében Bognár Tamás, az idősebb Pásztor szerepében Árva Dávid, akikre végtelenül büszkék vagyunk. Reméljük, szülőhelyükön is megmutathatják tehetségüket majd!

• JUNIÁLIS

• Hálásan köszönjük a szülői tanács aktív, csodálatos tagjainak, akik hosszú készülődés után, szabadidejüket nem kímélve szervezték és valósították meg a juniálist igazi közösségi akcióként. A sok finomság és a háttérprogramok mellett a legfontosabbra jutott idő: a beszélgetésre: kötetlenül találkozni egymással, szülőkkel, nagyszülőkkel, volt diákokkal, szót ejteni a családokról, megismerni a kicsiket, akik hozzánk készülnek, a rokonokat, elmesélni, mi újság a középiskolákban, a főiskolákon... A szülői tanácsunk is egy erős, támogató közösség, ezért képesek ezt nagyobb közösség éptésére, kialakítására  kiterjeszteni. KÖSZÖNJÜK!!!

• Szenci toll

• Kovács Szabinka, Varga Terezka és Szabó Esztike nyert díjat kategóriájukban a Szenci toll elnevezésű versenyen. Gratulálunk!

• Danube Art Master 2022 – Slovakia

• Iskolánk nyolcadikos csapata (Časný Viktor, Sándor Ádám, Botta Tamás, Szakál Veronika,Takács Réka) Molnár Enikő tanító néni vezetésével megnyerte a környezetvédelmi minisztérium projektpályázatát a 12-18 évesek kategóriájában a The future of the Danube elnevezésű proketjükkel, mely a gyerekek által a Dunára tervezett szemétszedő és -feldolgozó hajó makettjére épült.

A díjkiosztó június 28-án lesz, egy dunai hajózás keretében. GRATULÁLUNK!!!!

• Foci - juniális - hirdetés

• Kérem az alsó tagozatos focistáinkat: Veress Petit, Róka Ádámot, Matus Nimródot, Réső Tibort, Žáčik Félixet, Heringes Damiant, Karkes Leilát, Óvari Olivert, Szabó Jánost, Mózes Kristófot+tesóját -(+apukák,anyukák), hogy jelentkezzenek nálam a juniálison 15,45-ig a mezekért...azután megyŭnk fel a pasztorációs kōzpontba ,ott lesz a meccs a kinti sportpályán.... Felső tagozatos focistáink-️Litkei Bandi, Bereczk Gergő, Ševčík Sebastián, Matus Keszi, Hideghéty Ádám, Fülöp Johanna, Žáčik Hugo, Horváth Benjamin, Šilló Simon, Farkas Dávid, Ballán Dávid 18,45-ig jelentkezzenek a mezekért...Fehér talpú sportcipő kötelező!

Ballán Zoltán apuka

• A XVI. Kaszás Attila Vers- és Prózamondó Fesztivál

• A XVI. Kaszás Attila Vers- és Prózamondó Fesztivál országos döntőjén Komáromban, melyen 105 versenyző vett részt, csodálatosan szerepeltek a rangos zsűri előtt (Koltai Róbert, Holecskó Orsolya, Dolmány Mária, Kautzky Armand, Kubik Anna, Szabó Viktor...) diákjaink:

aranysávos besorolást kapott Šillo Simon

ezüstsávos besorolást ért el Elek Dávid, Matus Dórika, Fülöp Sára

Nekik, szüleiknek és felkészítőiknek GRATULÁLUNK szeretettel!!!

• XXX. Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Verseny

• A XXX. Tompa Mihály Országos Szavalóversenyen Rimaszombatban csodálatos eredményeink születtek:

Moore Dominik és Klenovics Anna bronz sáv

Sándor Anna ezüst sáv 6. hely

Šillo Mária ezüst sáv 5. hely

KOVÁCS SZABINKA arany sáv országos 2. hely

Diákjainknak, felkészítőiknek és a szülőknek nagy szeretettel és büszkeséggel GRATULÁLUNK!!!!

• Felhívás!

az iskolaév végének közeledtével kérjük Önöket, ellenőrizzék az edupage-en keresztül az esetleges elmaradásukat az étkezdével szemben. Az elmaradást kérjük legkésőbb 2023.06.23-ig befizetni az étkezde számlájára.

Továbbá, kérjük a tisztelt Szülőket, amennyiben szeptembertől NEM igénylik az állami támogatást gyermekük ebédeltetésre, kérjük ezt jelezzék legkésőbb június 28-ig, hogy a nyár folyamán igényelni tudjuk az állami támogatást az ebédekre.

Megértésüket köszönjük.

• ÁLLÁSAJÁNLAT

• Iskolánk szeptember 1-jei belépéssel  fizika  szakos pedagógust keres:

Jelentkezni lehet a szencziai@gmail.com email címen, mielőbb, legkésőbb június 30-ig.

Gyerekszerető, szakmáját hivatásként megélő, kedves kollégát várunk!

• Csillagászati verseny

• Az országos Čo vieš o hviezdach? csillagászverseny eperjesi országos fordulójában Sándor Ádám erős mezőnyben sikeres megoldó lett, 21. helyezést ért el. GRATULÁLUNK!!!