A ballagás egy korszak lezárása. Fordulópont diákjaink életében, hiszen elhagyni készülnek szűkebb kis közösségünket, és kinyílik számukra a világ. Elindulnak az önállósodás, a felnőtté válás útján.
A ballagás egy korszak lezárása. Fordulópont diákjaink életében, hiszen elhagyni készülnek szűkebb kis közösségünket, és kinyílik számukra a világ. Elindulnak az önállósodás, a felnőtté válás útján.
Rengeteg program várta alsós diákjainkat a hagyományos pikniken, ebben a tikkasztó melegben köszönjük a kollégáknak a törődést! (Csilla tanító néni képei)
A XI. Felvidéki Tehetségnapon Nagymácsédon az SZMPSZ szervezésében a 187 pályázó közül 104 diákot részesített elismerésben, olyanokat, akik az elmúlt két évben országos eredméyneket értek el. Nagyon megtisztelő, hogy iskolánk 5 diákját díjazták: a természettudományok terén SIMON DÁNIEL, a magyar nyelv és irodalom terén KOVÁCS SZABINA, az előadóművészet terén ŠILLO MÁRIA és MATUS NIMRÓD, a szlovák nyelv terén LEHOTSKÝ ÁDÁM kapott országos elismerést Fekete Iréntől, az SZMPSZ elnökétől. Nekik és felkészítőiknek is szeretettel gratulálunk ehhez a csodálatos eredményhez. Fantasztikus élmény volt, hogy diákjainkkal egyidőben kapta meg a Felvidék tehetségnagykövete címet Dobsa Fodor Mónika és Dobsa Tamás a Kuttyomfitty társulatból, akik iskolánk állandó vendégelőadói :)
RIADITEĽSKÉ VOĽNO
IGAZGATÓI SZABAD
Riaditeľka ZŠ s VJM Alberta Molnára Szencziho v Senci – Szenczi Molnár Albert Alapiskola Szenc oznamuje, že dňa
24.06.2026 (streda)
udeľuje žiakom 9. ročníka ZŠ
riaditeľské voľno v súlade so zákonom 245/2008 Z.z., § 150 ods.5.,o výchove a vzdelávaní v zmysle zmien a doplnkov, z organizačných dôvodov.
A Szenczi Molnár Albert Alapiskola igazgatósága igazgatói szabadot hirdet a 245/2008-as törvény értelmében az iskola 9. évfolyama számára
2026. június 24-re (szerda)
szervezési okból: a ballagás előkészítése.
....................................................
Mgr. Matus Mónika
A hónapok óta szervező, dolgozó elkötelezett szüleinknek hála nagyszerű juniálisunk kerekedett június 19-én. Miért dolgoznak, miért áldozzák fel szabadidejüket? Mert közösséget építeni, teret teremteni a beszélgetésnek, a szórakozásnak, egymás megismerésének nem könnyű feladat ugyan, de felemelő, hiszen csak így lesz lehetőség arra, hogy szüleink, nagyszüleink, volt diákjaink, családjaink, ismerőseink találkozzanak, ezzel erősítve az egész magyar közösséget.
Ahogyan jubileumi sztárvendégünk, Varga Miklós énekelte: Bárhol is vagyunk, mi összetartozunk / Hát örüljünk egymásnak / Amikor találkozunk...
Hálásan köszönjük a mosonmagyaróvári Piarista Iskola csodálatos énekkarának, hogy a hatalmas hőség ellenére hősiesen és nagyszerűen énekeltek nekünk!
KÖSZÖNJÜK SZENC VÁROS TÁMOGATÁSÁT! Ďakujeme za podporu Mesta Senec!

Volt diákunk, a többszörös Európa- és világbajnok Baráth Dávid idén is önvédelmi foglalkozást tartott kilencedikeseinknek, köszönjük szépen!!!
Tisztelt Szülők,
az iskolabusz használatára 31 jelentkezés érkezett, de ez még csak a jelentkezési igény. Az adatokat elküldtük Budapestre. Aki bejut majd a programba a kapacitástól függően, a Rákóczi Szövetség és Boldogfa üzemeltető jóváhagyása után értesítést kap, hogy felkerült a szállítandók listájára. Köszönjük a Rákóczi Szövetségnek ezt a hozzájárulást!
Immár harmadik évben a Digitális Témahét díjazottjai közt tudhatjuk magunkat. Ebben az évben a 75-ös küldetés című szabadulószobánkkal indultunk a versenyen. A digitális Témahéthez 966 iskola csatlakozott, 28 pedagógus és 25 intézmény részesült elismerésben, ebből az egyik a mi iskolánk.
2026. június 16-án rendezték meg Budapesten a Digitális Témahét 2026 Konferenciát és Díjátadót, ahol megtudtuk, hogy a Kárpát-medencei díjat kaptuk. Miénk volt az egyike a kiválasztott 11 projektnek, melyet a díjátadó után külön bemutathattuk.
Hlaváč Beatrix, Tóth Katalin, Rovensky Emma, Baráth Gujber Mónika

Tisztelt Szülők!
Kérjük Önöket, hogy az EduPage-en ellenőrizzék, nincs-e elmaradásuk a napközi és étkezde befizetésekben. Az elmaradásokat kérjük legkésőbb június 18-ig rendezni.
Köszönjük.
A gyerekek szerencsésen megérkezetek az erdei iskolába, Donovalyba, elfoglalták szálláshelyeiket, minden rendben van - üzenik a tanító nénik :)




Idén újra részt vettek a csillagászaink a Čo vieš o hviezdach? országos fordulóján Eperjesen. Tavaly hárman képviselték az iskolánkat, idén már öten, ami talán a legtöbb versenyző egy iskoláról. Az 1. kategóriában (4.-6. osztályosok) a negyedikes Boros Dániel a kitünő 16. helyen végzett, ráadásul a csillagtérkép + történelmi teszt alapján a 6. helyet foglalta el. A 2. kategóriában (7.-9. osztályosok) a kilencedikes Simon Dániel a remek 5. helyen végzett; Veress Anna és Sticza Dániel a magasabb kategóriában szintúgy remek 23. és 24. helyen végeztek. A 3. kategóriában (középiskolások) a volt diákunk, csillagász szakkör tagja, Sándor Ádám a remek 17. helyen végzett.
Veress Péter


Nagyszerű eredményt értek el ügyes szavalóink a Kaszás Attila Versmondó Fesztiválon Komáromban szombaton, június 13-án, , mindkét kategóriában, gratulálunk sok szeretettel:
Simon Johanna, Takács Krisztián és Mózes Márton -mindhárman ARANYSÁV :)
Simon Sára és Szalay Csenge - mindketten EZÜSTSÁV
Németh Laura - ARANYSÁV:)
Felkészítőik Sándor Erika, Molnár Enikő, Tóth Katalin tanító nénik.
Powered by aSc EduPage