• TANÉVNYITÓ

• Kedves Szülők és Diákok!

Szeretettel várjuk tanulóinkat 2022. szeptember 5-én /hétfőn/, 8.00 órai kezdettel a 2022/2023-as tanév ünnepélyes megnyitójára. Helyszín: iskolánk udvara.

Ezen a napon:

- Tanulóink osztályfőnökeik kíséretében felsorakoznak az udvaron

- A tanévnyitó napján ajánlatos ünneplő ruhában megjelenni.

- A megnyitó maximum egy órát fog tartani, utána a tanulók szüleikkel a tantermekbe vonulnak egy rövid osztályfőnöki órára.

- Ezen a napon a napközik és az iskolakonyha nem működik, a kollégák várják Önöket a beiratkozáshoz.

Szeptember 6-tól a napközi a megszokott időbeosztásban, 6.30-tól 18.00 óráig működik. Az iskolakonyha is üzemel már a beiratkozott tanulóknak.

Az első tanítási hét menete:

- 1. évfolyam egész héten az osztályfőnökkel lesz, a tanítás a 4. órával (11.25 ) ér véget, majd napközi.

- 2-9. évfolyam kedden a 4. órával végez, az osztályfőnökkel lesznek, szerdától már órarend szerint tanulnak.

Csütörtökön, szeptember 8-án össz-szülői értekezletet tartunk 17:00 órától, majd osztályszülői értekezletek következnek. 18:30-tól az iskolatanács gyűlése következik.

• Iskolakezdés - szeptember 5-én, 8:00 órakor

• Az oktatásügyi miniszter határozata (https://www.minedu.sk/rozhodnutie-ministra-s-ucinnostou-od-1-septembra-2022/)a következő, koviddal kapcsolatos intézkedéseket rendelte el:

- szeptember 5-én a diák magával hozza a tünetmentességi igazolást, leadva azt osztályfőnökének: Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_2022-23(1).pdf. Aki nem tudja kinyomtatni, elviheti a portáról minden nap 8:00-14:00 között. Ezt az igazolást minden esetben leadja osztályfőnökének a diák, aki 5 egymást követő tanítási napot hiányzik. Aki nem adja le az igazolást, kovid pozitívnak minősül.

- a szülő 5, egymást követő tanítási napot igazolhat, efelett orvosi igazolásra van szükség

- az igazgató kérvényezheti az iskola áttesztelését, ha legalább a tanulók 10 százaléka egyszerre beteg (25 fő)

- a pozitívan tesztelt személy (diák/tanár) 5 napig izolációban marad, majd az iskolába való visszatéréskor még 5 napig FFP2-es maszkot használ

- karanténba csak az kerül, akit az orvosa karanténba küld

- önkéntesen bárki hordhat szájmaszkot, de nem kötelező

- a reggeli filter nem kötelező

- az iskola épületébe senki nem léphet be felső légúti vagy más betegség tünetével

• Újdonság-étkezde

• Tisztelt Szülők!

A jelentkezési lapot az iskolai étkezdébe kérjük kitöltve visszajuttatni legkésőbb szept. 5-ig (személyesen vagy e-mail címre: sjzsamolnara@gmail.com), és a rajta feltüntetett feltételeket kérjük következetesen betartani. Aki nem tudja kinyomtatni, megállhat érte a portán augusztus 30-31-én 8:00 - 14:00 között.

Az ebéd ára egyelőre nem emelkedik, marad az 1,15€ / ebéd (alsó tagozat); 1,23€ / ebéd (felső tagozat), illetve a rezsiköltség 6,00€ / hónap.

Szeptembertől az ebéd havi összegét a rezsiköltséggel együtt az EDUPAGE aplikáción keresztül tudatjuk a szülőkkel, ahol lehetőség van a VIAMO illetve a PAYME platformon keresztüli fizetésre, valamint követhető lesz a befizetett és fennmaradt összeg is.

Köszönettel: Lehotská Batyka Veronika, az étkezde vezetője

prihlaska_na_stravu_2022_2023.docx

• Újdonságok

még van három hét az iskolakezdésig, de már kezdődik a sajtótájékoztatók sora :)

Csak azokat az információkat tesszük Önöknek közzé, amelyek segítenek a tájékozódásban a tanévvel kapcsolatban, hiszen még nagyon képlékeny a politikai/pénzügyi helyzet, nem tudni, mi lesz, mi változik. Egy biztos: nagyon nehéz év elé nézünk.

A kovid ezentúl egyszerű betegségnek minősül:

- az iskolában nem kell szájmaszkot viselni

- nem lesz reggeli filter/ellenőrzés

- nem lesz kötelező az otthon végezhető öntesztelés

- csak a kovidos diák marad otthon, a vele érintkezők nem

- a kovidos diák 5 nap karanténba kerül, visszatérésekor tünetmentességi igazolást ad le

Kérjük, jegyezzék be a naptárukba szeptember 8-át: az össz-szülői és az osztályszülői értekezletek időpontját, 17:00 órától.

További szép nyári napokat, feltöltdést, pihenést kívánok: Matus Mónika igazgató

• Összmagyar Anyanyelvi Tábor

• 8,5 óra utazás után megérkeztünk Sátoraljaújhelyre a III. Összmagyar Anyanyelvi Táborba. Mind a nyolc gyerek ( 5 SZMAAI, 3 Zonc) elfoglalta szobáját, megismerkedett a csapatvezetőkkel, és részt vettünk az ünnepélyes megnyitón, ahol Csáky Csongor köszöntötte a táborozókat :)

Vincze Csilla tantó néni