• Ünnepi utolsó iskolai napunk

• Iskolánk utolsó tanítási napja ökumenikus istentisztelettel kezdődött a szenci Szent Miklós templomban a Gombocska és a diákok éneklésével fűszerezve, majd a diákönkormányzat élő Betlehemmel lepte meg a diákokat, és sor került a karácsonyi ajtódíszek versenyének eredméynhirdetésére is.

• A Gombocska karácsonyi koncertje

• December 21-én szenci templomban varázsolta el közönségét a Gombocska Mgr. Varga Hajnalka fuvolaművész és Dr.Marek Štrbák orgonaművész közreműködésével, Tóth Katalin vezényletében, Dittinger Andrea kíséretében..

• SMART BOOKS

• Kedves Felső Tagozatososok!

Iskolánk minden felső tagozatos tanulónak előfizette hat hónapra, a tanév végéig  a smart books alkalmazást, amely február elsejétől teljesen magyar nyelvű lesz.

Az osztályfőnökök kiosztják a tanulóknak a kódokat, melyekkel bejelentkezhetnek a  ucenie.smartbooks.sk oldalon az alkalmazásba.

A smartbooks interaktív tanuló és kikérdező partner, az adott évfolyam összes tananyaga elérhető rajta keresztül, amit először elmagyaráz, majd kikérdez addig, amíg nem tudja a diák.

Mivel minden tananyag elérhető, aki hiányzik, bepótolhatja a hiányzó tananyagokat, átgyakorolhatja azokat, valamint dolgozatok, felelések előtt pótóraként, gyakorlásképpen működik.

Addig is, amíg nem lesz teljesen magyar nyelvű, a szlovákot, az angolt már gyakorolni lehet rajta, februártól pedig az összes többi tantárgy minden tananyagát is.

Reméljük, hasznos otthoni tanulási segédeszköz lesz!

• Betlehem csillaga

• A Kuttyomfitty társulat ismét iskolánkba látogatott a csodálatos, ünnepre hangoló Betlehem csillaga c.előadásával. Köszönjük, hogy nálunk jártak!

• A digitalizáció elősegítése

• Iskolánk 4600.- eurós összeget kapott a digitalizáció elősegítésére az Oktatásügyi Minisztériumtól, amelyből - sajnos - eszközöket és szoftvereket nem vásárolhattunk, de sikerült a következő fejlesztéseket eszközölnünk:

- mozaweb és datakabinet oktatási licencek a pedagógusoknak

-Programozás Emillel - licencek és programcsomag magyarul a 3. és 4. évfolyamnak, felelős: Vincze Cs. és Hlaváč B. tanító nénik

-SMART BOOKS licencek a felső tagozatos tanulóknak MAGYARUL - a tanulás ellenőrzésére és kikérdezésére szolgáló szoftver

- micro:bit csomagok

- lego robot csomagok

• Útiköltség

mivel többen érdeklődtek az útiköltség-hozzájárulás kifizetéséről, értesítjük Önöket, hogy még a szeptemberi útiköltség-hozzájárulás SEM érkezett meg az iskola számlájára. Ilyenkor már a szeptember-decemberi összegzést szoktuk utalni, de amíg iskolánk számláján nincs pénz, addig ezt, sajnos,  nem tudjuk megtenni.

• Multikulturális pályázat

• Iskolánk az Oktatásügyi Minisztérium Podpora regionálnej a multikultúrnej výchovy žiakov patriacich            k národnostným menšinám 2023 elnevezésű pályázatán 2000.- eurót nyert iskolánk kalandos úton visszakerült 1924-1944 között íródott krónikájának digitalizálására, átírására  és kinyomtatására. A projektmunkálatokat elvégeztük, a krónika januárban jelenik meg, késéssel, a finanszírozás kései elküldése miatt. A krónika iskolánk helytörténet-tanításának segédeszköze lesz.

Naša škola získala od MŠVVAŠ 2000 eur na projekt Podpora regionálnej a multikultúrnej výchovy žiakov patriacich k národnostným menšinám 2023  na digitalizáciu, prepis a vytlačenie kroniky našej školy. Práce sa uskutočnili, avšak z dôvodu meškania preposielania finančných prostriedkov tlač zostala už len na január 2024. kronika bude slúžiť ako učebná pomôcka pre vyučovanie regionálnych dejín na našej škole.

• Pislákoló mécses szavalóverseny

• Komáromban zajlott december 16-án a Pislákoló mécses szavalóverseny, amelyen 7 tanulónk vett részt Molnár Enikő tanító néni kíséretében, hála az iskolabusznak! Közülük arany sávot ért el FÜLÖP TAMARA, ezüst lett Klenovics Anna, Moore Dominik, Popálená Stella, bronzot kapott: Ötvös Dávid, Olgyay Emma, Sándor Laura. GRATULÁLUNK!!!

• Budapest-Parlament

• Köszönjük Nagy János miniszterelnöki államtitkár úrnak a Parlament meglátogatásának lehetőségét. Az autóbusz költségét és a biztosítást a két százaláék adóból fedeztük.

• Egy cipősdoboznyi szeretet

• Idén si nagyon sikeres volt a Sándor Erika tanító néni által szervezett ajándékgyűjtő akció: 129 doboznyi ajándékot juttattak el a gyűjtőpontra szombaton. Köszönjük minden jószándékú embernek, a szervezőtől az ajándékozókon át a szállítókig, hogy szebbé tették valaki karácsonyát!

• Szentmise pénteken és gyűjtés

• December 8-án pénteken a szenci szentmisén 17:30-kor közösen imádkozunk Áron gyógyulásáért!

Mindenkit szeretettel várunk.

Az idei évi karácsonyi gyűjtésünket  is Áron családjának ajánljuk fel, az adventi délutánon megkezdett angyalkás gyűjtésbe  december 15-ig tehetnek felajánlást, tetszés szerint, az iskola portáján

A felajánlott összeg Áron gyógyulására lesz fordítva. Köszönjük a szülői szövetségnek is, hogy az almanapon összegyűlt támogatást erre a célra fordította, egy gőzmosógép vásárlásával.

Bármelyik családunk kerülhet szomorú vagy nehéz helyzetbe, jó érzés, ha a többi család ilyenkor a segítségére siet, kiáll mellette, támogatásáról biztosítja.

Áron, gyógyulj meg mielőbb, szorítunk, támogatunk!

• ÉRTESÍTÉS

• Tisztelt Szülők!

Kérjük Önöket, hogy akinek az EduPage még mutat elmaradást a napköziért vagy az ebédekért a 2023-as évre, azt  legkésőbb december 10-ig fizesse be, hogy mi is rendezni tudjuk kötelességünket a város irányába.

Kérjük, a januári hónapért a napközit CSAK januárban fizessék!

Köszönjük.

• MIKLÓS

• Miklós csodálatos fehér hóesésben érkezett iskolánkba....mindenki jó volt ...vagy legalábbis igyekezett :), így mindenkinek járt ajándék a szülői szövetségtől. Az étkezde csomagja csak egy nagy táskába fért be...

• Kerületi sakkverseny

• Az iskolánk tanulói is ott voltak a pozsonyi kerületi sakkbajnokságon. Nagyon erős mezőny ellenére is tisztességesen helyt álltunk. 89 versenyző közül 39. Tirinda Jonatán és 50. Gaučík Dávid. Gratulálunk!