• Járási matematika olimpia

• A 2024.1.24-én zajló járási matematika olimpián Szencen

sikeres megoldók lettek:

MO5 Kovács Szabina megosztott 9.hely

MO9 Sándor Ádám megosztott 8.hely. GRATULÁLUNK!!

• Figyelem!!!

• Tisztelt Szülők!

Mivel 16 pedagógusunkból 8 beteg, elrendelem holnaptól, 2024. január 30-tól (kedd) egészen péntekig , 2024. február 2-ig a rövidített tanítást a felős tagozaton, azaz napi 5 tanítási órát.

A kicsiket a rövidített tanítás nem érinti, ott osztályösszevonásokat alkalmazunk, mert a napközis tanító nénik betegsége miatt a napközi működik ezen a héten keddtől rövidített üzemmódban, 16:30-ig.

A pénteki, február 2-ra tervezett karnevál most elmarad, előreláthatóan február 9-én tartjuk meg.

A sok beteg osztályfőnök miatt a szülői értekezlet is elmarad, a későbbi időpontról időben tájékozattjuk Önöket.

Csenger Ferenc előadása megvalósul, kérjük, betegen ne jöjjenek, vagy vegyenek fel maszkot.

Mivel pillanatnyilag csak 45 tanuló hiányzik, igyekszünk a személyi állomány hiányában is fenntartani a működést, de ahogyan változik majd a helyzet, aktualizálhatjuk ismét a működési rendet. Kérjük, betegen ne engedjék gyermekeiket az iskolába. a fenntartót értesítettük a helyzetről.

Megértésüket köszönjük!

• Angol olimpia járási forduló

• Az angol nyelvi olimpia járási fordulóján mindkét versenyzőnk sikeres megoldó lett:

1B kategória: Časný Viktor -  7. lett 61 ponttal (max. 70). (Az első helyezett pontszáma 65)

1A kategória: Lehotský Adam - 17. lett 46  ponttal (max 70). (Az első helyezett pontszáma 59)

GRATULÁLUNK!

• NYÍLT NAP

•

A Szenczi Molnár Albert Alapiskola értesíti a tisztelt Szülőket és az iskola iránt érdeklődő családokat, hogy

2024. március 26-án (kedden)

NYÍLT NAPOT

tart az alsó tagozat osztályaiban 8:00 és 11:25 között (1-4. tanóra az órarend szerint).

Minden óra szabadon látogatható, megtekinthető, az elsőtől a negyedik évfolyamig bármelyik osztályban.

Feltétel: az érdeklődők a portán aláírják jelenlétüket.

Kérjük, csak egészségesen jelenjen meg a nyílt napon.

Mindenkit szeretettel várunk!

• A magyar kultúra napja - Szenczi Molnár Albert-emlékév

• Iskolánk Szenczi Molnár Albert születésének 450. évfordulója alkalmából Szenczi Molnár Albert-emlékévet hirdet, melynek során Szenczi Molnár Albert életét egy árnyjátékkal visszük közelebb tanulóinkhoz, rajzversenyt és kiállítást szervezünk, életéről és műveiről háziversenyt szervezünk, előadásokat tartunk/hallgatunk, múzeumlátogatást  illetve projekthetet valósítunk meg. Szeretnénk, ha az emlékév eseményei a tanító-nevelői munka részeként felidéznék iskolánk névadójának személyiségét, nagyságát, alaposabban megismerkednének tanulóink Szenczi Molnár áldozatos munkájával.

"...ezt mondod az emberi nemzetnek:

Legyetek porrá, kik porból löttetek,

Mert ezer esztendő előtted annyi,

Mint az tegnapnak ő múlása,

És egy éjnek rövid vigyázása..."

• SMART BOOKS

• Ismételten felhívjuk felsős tanulóink figyelmét, hogy jelentkezzenek be az ingyenes  smartbooks applikációikba a kódokkal, amit kaptak, félév előtt már átgyakorolhatják az angolt és a szlovákot, a többi tantárgy magyarul február 1-jétől érhető el.

• A kicsik biztonsága

ahogy az összes többi szenci iskola esetében is, tőlünk SEM távozhatnak a kicsik EGYEDÜL az iskola épületéből. Iskolánk alkalmazottai nem vállalhatják a felelősséget a balesetekért, a közlekedési balesetekért, sem azért, ha a kicsi más idegen autójába száll be, kifut az úttestre, elesik...Senkit nem engedünk ki egyedül az épületből az alsósok közül.

Az út a kaputól az iskola főbejáratáig nem egészen egy perces, kérjük, ne sajnálja ezt az időt arra, hogy autójából kiszállva átvegye gyermekét, kézen fogva, beszélgetve beüljenek az autóba.

Megértésüket köszönjük!

• Különdíj

• Kilencedikeseink a BROZ Bratislavské regionálne ochranárske združenie - Pozsonyi regionális állatvédelmi szervezet külőndíját nyerték a decemberi vízvédelmi projektversenyen, tájékozatott minket Mgr. Alena Pavlíková PhD.

Klenovics Anna, Takács Réka, Szakál Veronika, Časný Viktor, Sándor Ádám (felk. Molnár Enikő tanító néni) - gratulálunk, remélve, hogy a díjátadó nem a ballagás napján lesz :)

• Szülői bál

• Mindenkit szeretettel várunk iskolánk szülői báljára.

Jegyek vásárolhatók a titkárságon, ahol támogatói jegyeket is lehet venni 10 euro értékben.

Köszönjük a tombolafelajánlásokat is!