• TÖK JÓ NAP

• Az őszi szünet előtti utolsó napon a diákönkormányzat szervezésében valósult meg a TÖK JÓ NAP. A kicsik népmesemotívumokba öltöztek, játszóházaztak Kopócs Éva nénivel, volt sütemény és zsíros kenyér, a nagyok Horváth László és Gyöngyike népi iparművészek vezetésével népi játékokat készítettek, csuhébabát fontak, valamint diákjaink osztályonként madárijesztőket gyártottak.  Tök jól telt a tök jó napunk, köszönjük a diákönkormányzatnak és kollégáinknak!

• Pénzügyi ismeretek

• A szülői tanács elnőke, Zácsik Janka pénzügyi előadást tartott kilencedikeseinknek a polgári óra keretén belül, kitérve a pénz szerepére és a spórolás fontosságára. Köszönjük!

• PSZICHOLÓGUS

• Iskolánk még mindig iskolapszichológust keres, befejezett egyetemi végzettséggel.

Kérjük, ha akár félállásra is, nagy szükségünk lenne ilyen szakemberre.

Ha ismernek megfelelő jelöltet, kérjük, hívják fel figyelmét erre a lehetőségre,

köszönjük!

• Féli sakkverseny

• Fél községben szerepeltek az iskolánk sakkozói Schultz István  tanító bácsival. 20 tanuló méretette meg magát a polgármesteri kupáért. Ilyen eredmények születettek:

3. Gaučík Dávid

4. Tirinda Jonatán

7. Moore Dominik

9. Sándor Ádám

13. Gabriel Pál

16. Moore Tímár

Köszönjük a szervezőknek, hogy meghívtak minket az első ízben megrendezett sakkversenyre!

• McDonalds Cup

• Csapatunk Kolláth Imre tanító bácsi vezetésével továbbjutott a McDonalds Cup kerületi fordulójára! Gratulálok!

• XVIII. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság

• Iskolánk tanulói Komáromban a XVIII. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokságon szerepeltek, Schultz tanító bácsi kíséretében.

53 versenyzőből fiú sakkozóink ilyen eredményeket értek el:

13. Sándor Ádám

16. Gaučík Ádám

18. Moore Dominik

24. Gabriel Pál

Nagy örömünkre a lányok közül Mák K. Annabella a saját kategóriájában 2. helyezést ért el. Gratulálunk!

• Szenci karnevál - jutalom

• A szenci karneválon nyert jutalom mozi hétfőn valósult meg a karneválon beöltözött diákjainknak: Dzsungel - mentőakció 2: A világ körül, köszönjük!

• Kilencedikeseink a Gloria Victis 1956 emlékünnepségen

• Iskolánk kilencedikes tanulói meghívást kaptak a Rákóczi Szövetségtől Budapestre az iskolabusszal, a Gloria Victis 1956 emlékünnepségre. Tanulóinkat Szabó Krisztina és Takács Róbert pedagógusok kísérik Budapestre. A biztosítást a 2 százalékos adófelajánlásból térítettük. Köszönjük a gazdag programot, az étkeztetést a Rákóczi Szövetségnek,  a szállítást Boldogfa községnek. Indulás 6:00 az iskolától, érkezés kb. éjfélkor.

• Az őszi hangulat értékelése

• Mindenki gyönyőrű alkotással érkezett, utoljára. A DÖK és a pedagógusok által adott pontszámok alapján kialakult egy sorrend, de mindenki kapott egy kis díjat. Utoljára, mert jövőre már diákjaink nem hozzák magukkal, hanem itt, az iskolában készítik el alkotásaikat :) Köszönjük a szülők türelmét, munkáját, kreativitását az alkotásokba való besegítéssel :) Köszönet a DÖK mentorának, Enikő tanító néninek a gyönyörű csomagokért!

• 54. Szenczi Molnár Albert Napok

• Iskolánk összes pedagógusa (persze a betegek  és az osztálytalálkozósok kivételével) képviselte iskolánkat az 54. Szenczi Molnár Albert Napok megnyitó koszorúzási ünnepségén, a megnyitón pedig Tóth Katalin kolléganőnk méltatta Simek Viktor tanár úr életét és  kiállítását. Gratulálunk! (kép:szenc.sk)

• TARKA LEPKE BÁBFESZTIVÁL

• Bábosaink Sándor Erika és Molnár Enikő tanító nénik vezetésével meghívást kaptak a TARKA LEPKE bábfesztiválra október 7-re, szombatra. Gratulálunk!

A Tátikások szeretettel várnak minden érdeklődő nézőt is!

Köszönet a szállító szülőknek, a Rákóczi Szövetségnek és Boldogfa községnek!

• Megemlékezés az aradi vértanúkról

• 1849. október 6-án végezték ki a 13 aradi vértanút, álljon itt nevük emlékezetül az utókornak:

Aulich Lajos, Damjanich János, Dessewffy Arisztid, Knezić Károly, Lahner György, Lázár Vilmos, Leiningen-Westerburg Károly, Kiss Ernő, Nagysándor József, Poeltenberg Ernő, Schweidel József és Török Ignác.

• A magyar népmese napja

• Bár a magyar népmese napja hivatalosan szeptember 30., iskolánkban október 5-én tartottuk Nagy Katalin tanító néni szervezésében az egész alsó tagozatnak. Köszönjük a DÖK tagjainak, Klenovics Annának és Šillo Simonnak, valamint a hamuban sült pogácsát a konyhának :)