• ÁLLÁSAJÁNLAT

• Iskolánk szeptember 1-jei belépéssel  fizika  szakos pedagógust keres:

Jelentkezni lehet a szencziai@gmail.com email címen, mielőbb, legkésőbb június 30-ig.

Gyerekszerető, szakmáját hivatásként megélő, kedves kollégát várunk!

• A papírgyűjtés értékelése

• Sajnos, idén a rengeteg, kb. 10 tonna papír összegyűjtéséért töredék összeget kaptuk az eddigi évekhez képest. Igyekeztünk mindenkinek ajándékot adni, ha szerényen is. Idén csak a nyertes  1. osztály kapott süteményt, de mindenki kapott valamilyen apróságot :) Köszönjük!!!! Az összegyűjtött összeg az éves csokipénz, a tanulóknak, akik fellépnek, bemutatkoznak, tesznek valamit pluszban iskolánkért. A könyvelés megtekinthető a titkárságon.

• Gyászhír

• Fájdalommal tudatjuk, hogy iskolánk volt pedagógusa, sok éven át igazgatóhelyettese,

ALGAYER JÓZSEF

2023. május 24-én, életének 75. évében elhunyt.

Temetése május 29-én, hétfőn lesz, a szentmisét követen 14: 30 órai kezdettel.

Részvétünk az egész családnak!

• Duna Menti Tavasz

• Tátika bábcsoportunk Sándor Erika és Molnár Enikő tanító nénik vezetésével május 23-án, kedden lépett fel Dunaszerdahelyen Békés Pál:  A Félőlény c. meseregényének feldolgozásával, nagy sikerrel. /Foto: Šillo Kiss Ivett/ A csoport idén EZÜSTSÁVOS minősítést szerzett, szívből gratulálunk!

• SZENCI OLIMPIA- Senecká olympiáda

• Ezen a héten ismét a sporté a főszerep Szencen. A diákolimpia hétfőn kezdődött a lövészettel, és minden egyes napra jut 2-3 sportágnyi verseny. Az eredményekről az összegzés után tudósítunk.

• A kőszegi delegáció látogatása iskolánkban

• Május 19-én Kőszeg város Szencre érkező delegációja meglátogatta iskolánkat Klenovics Gábor, a nemzeti közösségek városi megbízottja vezetésével. Röviden bemutattuk iskolánkat, a delegáció megtekintette a High-Tech Suli termét is. Kőszeg város polgármestere, Básthy Béla úr élénken érdeklődött iskolánk helyzete iránt. Örülönk, hogy Kőszeg oktatási intézményei nevében pedagógusok is részt vettek a látogatáson.

• Tapolcaiak látogatása

• A kovid után ismét felkeresték iskolánkat a Tapolcai Bárdos Gyula Általános Iskola hetedeikesei, akik a Határtalanul programmal látogattak Csermák Imre szülőhelyére, Szencre és iskolánkba, ahol felelevenítették Csermák József életét és sikereit.

• ISKOLABUSZ

• Hosszú-hosszú folyamatot követően iskolánk ma csodálatos hírt kapott Csáky Csongortól, a Rákóczi Szövetség vezetőjétől, aki dr. Petrovay László stratégiai igazgatóval együtt jött iskolánkba közölni: szeptembertől iskolabuszt kapunk!!!

Köszönjük Bc. Múčka Péter boldogfai polgármester úrnak a segítséget, melynek során vállalta az üzemeltetési problémák megoldását, illetve Duray Rezsőnek, a Szenc és Vidéke Társulás vezetőjének a kapcsolatsegítést.

A tanév végéig felmérjük, mely jövőbeli / mostani elsős kapja meg az utaztatásban az iskolabusz lehetőségét  reggel és délután, az úthálózat és az állami buszközlekedés felmérését, áttekintését, a megoldási lehetőségek figyelembe vételét követően.

• Korfball győzelem

• Vasárnap a korfball szakkörös csapat Szabó Krisztina tanító néni vezetésével Privigyén/Prievidzán vett részt a diákbajnokság utolsó fordulóján. Két győzelemmel csoportelsőként jutottunk a döntőbe, ahol végül a második helyet szereztük meg.Köszönjük a szülőknek a támogatást, nélkülük nem jutottunk volna el a fordulókra.

• Bíborpiros szép rózsa

• Május 13-án szombaton iskolánk négy tanulója - Matus Keszi, Matus Nimród, Simon Jakab és Šillo Simon részt vett a Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő mátyusföldi területi seregszemléjén Vízkeleten.  Mindnyájan a szólóének kategóriában szerepeltek, nagyon ügyesek voltak, gratulálunk nekik! Šillo Simonnak sikerült továbbjutnia az országos döntőbe is. Köszönjük Tóth Katalin tanító néninek a felkészítést.

• GYÁSZHÍR

• Mély fájdalommal tudatjuk, hogy iskolánk könyvtárosa és kultúraszervezője, minden valamikori rigó Margitkája, a színjátszó táborok megálmodója, az író-olvasó találkozók szervezője, a Szenczi Molnár Albert Napok és a Csemadok táborok mindenese,

POLÁK MARGIT

(1944.III.18. - 2023. V.14.)

örökre itt hagyott bennünket.

Nyugodjék békében, nagyon fog hiányozni.

• Juniális: szülő / gyerek foci - jelentkezés

• A juniális (június 23.) során tartandó hagyományos szülő / gyerek focira várja Ballán apuka  a jelentkezést a 0911/458 513-as telefonszámon. Játékba kerül az első tíz jelentkező páros - külön az alsó, külön a felső tagozatról.

• PAPÍRGYŰJTÉS

• Május 12-én, pénteken

lesz iskolánk hagyományos évi papírgyűjtése.

Reggel 7:00 és délután 14:30 között hozható az összegyűjtött papír. Kartont-sajnos-nem szabad a papír közé keverni sem, ezért kérjük, figyeljenek oda, kartont ne hozzanak.

A rendkívül kellemetlen idő ellenére a nyolcadikosok szívvel-lélekkel dolgoztak, köszönjük!!!

Összesen 10 590 kg papírt gyűjtöttünk,

az értékelés június 2-án lesz.

• XIII. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny

• 2023. május 10-én, a XIII. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny regionális fordulóján Bősön a következő nagyszerű eredmények születtek:

arany: Takács Alex, Matus Dóra

ezüst: Szalay Csenge, Szitka Lea, Popálená Stella, Szalay Gergő

bronz: Lipka Hanna, Matus Keszi

Mindegyiküknek gratulálunk, nagyon erős mezőny volt, mintegy hetven versenyzővel.

Felkészítők: Molnár Enikő és Sándor Erika tanító nénik.