• XV. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál Komárom

• A juileumi Kaszás Attila Versmondó Fesztiválon szombaton Komáromban hat tanulónk vett részt, közülük Moore Dominik arany sávos lett, Szalay Csenge, Elek Dávid, Kovács Szabina, Gaučík Dávid és Ötvös Dávid ezüst sávos!!! Valamennyiüknek gratulálunk felkészítőikkel együtt, köszönjük a szülőknek, illetve Baráth Enikő és Molnár Enikő tanító néniknek a gyermekek Komáromba juttatását, illetve az egész napos izgulást! Nagyon büszkék vagyunk Rátok!

• Poznaj slovenskú reč 2022 országos Érsekújvár

• A Poznaj országos fordulóján Érsekújvárott Simon Anna Mária (felk.Hlaváč Beatrix) ezüst sávos minősítést szerzett, Popálená Izabella (felk. Szabó Krisztína) pedig országos 3. helyet !!!   Szeretettel gratulálunk!

• High-Tech Suli

• HATALMAS PÁLYÁZATI SIKERÜNK: csaknem hatvanezer euro értékű fejlesztés!

A High-Tech Suli pályázatán iskolánk a következő infrastrukturális, oktatástechnológiai és módszertani fejlesztéseket nyerte:
            ▪ 1 db digitális tanterem kifestése, dekorálása és felszerelése;
            • 1 db tanári laptop
            • 1 db interaktív panel
            • 24 db tanulói laptop
            • 24 db iskolapad
            • 24 db iskolaszék
            • 1 db dokumentumkamera
            • 1 db töltő és tároló szekrény a tanulói laptopok számára
            • 12 db LEGO SPIKE robot
            • 12 db Micro:Bit + kiegészítő kit
            • 4 db Raspberry Pi 4. + perifériák
            • 4 db Craftbot 3D nyomtató
            • 1 db lézervágó
            • 4 db forrasztó állomás
            • 1 db Maker’s Red Box
            ▪ 3 felső tagozaton (is) tanító pedagógus támogatása 5 hónapra;
            ▪ 3 felső tagozaton (is) tanító pedagógus képzése, mentorálása 5 hónapon keresztül. A pályázat támogatási értéke nyertes pályázatonként 20 millió forint.

Köszönjük az SZMPSZ támogatását, alig várjuk a tanulószoba elkészülését!

• XII. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny Gombaszög

• A XII. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos fordulóján Gombaszögön Takács Alex 1.o. (felk.Sándor Erika) és Németh Anikó 6.o . (felk.Molnár Enikő) tanulónk ezüst sávos besorolást nyert, Alex pedig átvette a zsűri különdíját is. Sok szeretettel gratulálunk!

Köszönjük a két anyukának a gyerkőcök és tanító nénik szállítását !!!

• Katedra Irodalomverseny

• Ma, 2022. június 7-én zajlott Nyitrán a Katedra Irodalomverseny országos fordulójaAz I. kategória csapatai Szabó Borbála izgalmas, fordulatokban gazdag művét, A János vitéz-kódot olvashatták négy fordulón, vagyis négy hónapon át. Az írónő ötletes, egyedi stílusban fésülte össze a János vitéz eredetijét a Berti karakterét is tartalmazó alternatív változattal. A csaknem 50 csapat közül került Takács Eszter, Moore Dominik, Bognár Máté a döntőbe, Tóth Katalin tanító néni felkészítésével, ahol a 8. helyet szerezték meg. Gratulálunk!

• Megkezdődött a szenci diákolimpia

• A 23. naptári héten a hagyományos szenci diákolimpia zajlik, mely hétfőn a lövészettel kezdődött.

A díjazottak

LÖVÉSZET:

Hlhváč Anna 1. hely

Matus Áron 2. hely

Múčka Dorina 3. hely

SAKK:

1.Pongrácz Tamás Achilles

1.Agszer Amélia

2.Mák Annabella

ATLÉTIKA:

2.hely 4.osztályosok

3.hely 2.osztályosok

3.hely 3.osztályosok

KOSÁRLABDA

2.hely csapat

FUTBALL

3.hely

• Az összetartozás tánca 2022

• A Möggyes és napköziseink tánca az összetartozás napja alkalmából, köszönjük a Strešňák-házaspárnak, Bokros Viktória és Kozma Dominika nevelő néniknek a segítséget. Kép és vágó: Strešňák Ádám

A kezdeményezéshez csatlakozott Korpás Éva, háromszoros Harmónia- és kétszeres Fonogram-díjas, valamint a Külhoni Magyarságért Díjjal kitüntetett felvidéki népdalénekes, a hazai zenei élet egyik meghatározó előadóművésze, valamint a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Szőttes Kamara Néptáncegyüttes is.

• A polgármester úr által díjazott tanulóink

• Szenc város idén is díjazta a kiemelkedő teljesítményt (legalább kerületi 1. hely) nyújtott diákokat. Iskolánk tanulói közül 9-et választottak, a képen nincsenek az erdei iskolában részt vevő diákjaink: Kovács Szabinka, Simon Anna Mária és Elek Dávid. Časný Viktor a környzetvédelmi minisztérium országos különdíját elnyert csapatot (Takács Réka, Sándor Ádám, Botta Tamás, Szakál Veronika) képviselte. A képen Šillo Dominik, Takács Alex, Veress Sára Anna, Németh Anikó, Németh András.

Gratulálunk mindenkinek!

• Cyberjump

• Ugrabugra a nagyoknak gyereknapon. A belépőt az adók két százalékából finanszíroztuk.