• Szülői értekezlet a kilencedikes szülőknek

• Tisztelt Kilencedikes Szülők,

kérjük, március 9-én 15:00 és 18:00 óra között jelentkezzenek be konzultációs szülői értekezletre az edupage-en keresztül Sebők Rebeka nevelési tanácsadóhoz, ellenőrizni és elektronikusan jóváhagyni a jelentkezési lapokat a középiskolába.

• A High-Tech Suli terem átadása

• „A tudni vágyás legbensőbb igényünk. Minden út jó, ami hozzá vezet.“

Iskolánk a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségén keresztül jutott ahhoz a lehetőséghez, hogy pályázatot nyújtson be az Alapítvány az innovatív oktatásért esélyteremtő projektjába. Az alapítvány kiemelten fontosnak tartja a legújabb megoldások, technológiák alkalmazását, kialakítását, aminek mintapéldánya ez a terem is, melyet egyedüli felvidéki iskolaként nyertünk Szlovákiában. Pályázatunk célja egybeesett az alapítvány felhívásával, mely nem titkolt célja, hogy a legújabb, jellemzően digitális technológiák alkalmazásának képessége ne csak a családi, szociális háttér függvénye legyen, és minden tanuló számára lehetőség nyíljon a magasszintű munkaerőpiaci integrációra, biztosítva azt az oktatási környezetet, amely a legfogékonyabb korban már lehetővé teszi a sikerességhez és a felelős társadalmi szerepvállaláshoz szükséges kompetenciák elsajátítását mindenki számára. Pályázatunk ezért egyedülálló módon nem a programozást, nem a számítástechnikai ismereteket célozta meg, hanem a digitális kompetenciák széleskörű használatát minden tantárgyban, hiszen ez a jövő. A High-tech suli képviselői ma nem tudnak itt lenni velünk, amit nagyon sajnálnak, mert kimemelten a mi pályázatunkat tartották a legjobbnak a pályázatok közül. Iskolánk ugyanis –mint ezt a Szlovákiában legjobb alapiskolaként elnyert Microsoft IT Fitness teszten elért országos első hely is bizonyítja - nem a programozásban, nem a micro:bitekben, nem a lego robotokban rejlő szűk szegmensben akart jó lenni, hanem a hétköznapi digitális kompetenciahasználatban, azaz a mindennapi életben rejlő digitális lehetőségek kiaknázásában. Minden gyermek önálló galaxis- ez a high-tech sulik jelmondata, s mivel mi ezt a lehetőséget az SZMPSZ-től kaptuk a tanterem kifestésétől kezdve a laptopokon át, az iskolapadokon keresztül a lego spike robotokig, a dokumentumkamerától a micro:bitekig, a 3D nyomdáktól a lézervágóig, mintegy 70 ezer euro értékben.

A termet a díszvendég,  Fekete Irén elnök asszony, az SZMPSZ országos elnöke adta át iskolánknak, aki köszöntő beszédében kiemelte a támogatások fontosságát és hatékonyságát.

Klenovics Anna koloni népdalt énekelt.

Tóth Katalin tanító néni bemutatta a mentorprogramban 5 hónapon keresztül tanult programokat és az eszközöket.

Takács Róbert tanító bácsi bemutatta a munkafolymatot, egy görög hajót terveztek, majd nyomtattak ki 3D-ben a hatodikos tanulók.

Ing.Pavol Kvál polgármester úr megköszönte az iskola munkáját, további támogatásáról biztosítva bennünket.

A diákok saját készítésű apró figyelmességgel kedveskedtek a vendégeknek.

Jelenlevő vendégeink:

1. Mgr.Fekete Irén, az SZMPSZ országos elnöke
            2. Mgr.Petőcz Kálmán, az oktatásügyi minisztérium kisebbségügyi és inkluzív osztályának főigazgatója
            3. Mgr.Bukovszky László,  a Szlovák Köztársaság kisebbségügyi kormánybiztosa
            4. Ing.Pavol Kvál , Szenc polgármestere - primátor Mesta Senec
            5. Ing.Juraj Gubáni, Szenc alpolgármestere viceprimátor Mesta Senec
            6. Mgr.Bárdos Gyula, a Csemadok országos elnöke
            7. Mgr.Neszméri Tünde, Pozsony megye képviselője
            8. Mgr.Morvay Katalin, az SZMPSZ Pozsony-Szenc területi választmányának az elnöke
            9. JUDr.Mgr.Glodžáková Jana, Szenc iskolaügyi osztályának vezetője – vedúca Spoločného školského úradu
            10. Mgr.Erika Vereská, projektmenedzser-projektová manažérka Mesta Senec
            11. Ing.Pósa Lajos, Genius loci-díjas vállalkozó, iskolánk szponzora