• Pótszülői

• Párkány Antónia és Hanko Krisztina tanító nénik pótszülői értekezlete hétfőn lesz, a  konzultációra már bejelentkezhetnek. Kovács I. tanító bácsi konzultációiról a gyógyulása után értesítjük Önöket.

• Szülők iskolája- Strédl Terézia

• A kamaszkor fizikai és lelki megnyilvánulásairól beszélt iskolánkban Strédl Terézia docens asszony. A szülők iskolája első rendezvénye a felajánlott adók 2 százalékából valósult meg. Köszönjük!

• Szülők iskolája 1. : STRÉDL TERÉZIA

• Iskolánk a 2023/2024-es tanévben előadás-sorozatot kezd SZÜLŐK ISKOLÁJA néven felvilágosító jelleggel aktuális  témákban.

Első előadónk Strédl Terézia, egyetemi docens, témánk a kamaszkor.

Minden szülőt szeretettel várunk 2023. november 23-án,

18:00 órakor iskolánk színháztermébe.

Az előadás cca. 45 perces, melyet beszélgetés követ.

• KONZULTÁCIÓS SZÜLŐI ÉRTEKEZLETEK

• November 23-án 16:00-18:00 között konzultációs szülői értekezletet tartunk, melyre az edupage applikáción keresztül jelentkezhetnek be az érdeklődő szülők. Párkány A. és Hanko K. hétfőn, november 27-én ugyanekkor tartja  a konzultációt.

Kovács I. tanító bácsi betegsége miatt a gyógyulása után értesítjük Önöket az új időpontról.

• Ifjú Szívek

• November 20-án egész iskolánk az ifjú Szívek Kakukktojás 2. című csodálatos előadásán vett részt a szenci kultúrházban.

Köszönjük a lehetőséget!

• Kincskeresők Galánta

• A Kincskeresők országos galántai konferenciáján Gaučík Dávid és a Časný Viktor-Sándor Ádám páros előadása (felk.: Takács Róbert) is aranysávos minősítést szerzett helytörténeti előadásával. GRATULÁLUNK!!!!

• VI. természettudományi diákkonferencia

• A VI. természettudományi
            diákkonferencia programja

Szenc, 2023. november 15.

Program:
             9.00 Megnyitó beszéd prof. Ing. Mészáros Alajos, PhD, Dhc. egyetemi
            professzor, a konferencia elnöke

Előadást tart:
            1. Porubská Viktória: A gombák világa, Pozsonypüspöki (felk.Berta L.)
            2. Šimon Anna Mária: Gluténérzékenység (felk.Párkány A.)
            3. Oravec Rita: Kalandok és kihívások a konyhában (felk.Párkány A.)
            1. Janočko Emília : Doromboló társak, Duna utcai Alapiskola (felk.Marták Zs.)
            2. Takács Eszter: Mimikri avagy utánzó rovarok (felk.Párkány A.)
            3. Németh Anikó: A fülesbagó (felk.Párkány A.)

A konferenciabizottság tagjai: Fedorová Janka és Hamerlik László professzor.

Köszönjük Párkány Antónia tanító néninek a szervezést és a felkészítést!

• A mesterséges intelligencia

• Iskolánk volt diákja, Szakál Tamás /IBM/ előadása hangzott el a Magyar Tudomány Hete alkalmából a mesterséges intelligenciáról iskolánk High-Tech termében a kilencedikeseinek. Köszönjük szépen, hogy vállalta az előadást!

• iBobor informatikai verseny

• Az  iBobor informatikai verseny sikeres megoldói iskolánkban:

Drobec kategóriában: Časný Mihály 64p, Lipka Emma, Simon Sára, Tóth Alexander, Klenovics Márk, Veress Gabriel Peter 52p

Bobrík kategóriában: Mák Annabella Katarína 80p, Ovčáčková Natália 55,07p

Benjamín kategŕiában: Simon Jakab 58p, Bognár Máté 52p

Kadet kategóriában: Sándor Ádám80 p, Trinda Jonatán, Časný Viktor, Csókás Gabriel, Strešňák Ádám, Takács Réka, Wenchich Nicolas 62,7p

Gratulálunk!

• 70 éves az óvoda

• Iskolánk diákjai is aktívan részt vettek az óvoda keletkezésének 70. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen. Gratulálunk, további sok évet és sok ovist kívánunk!

• EKOTOP környezetvédelmi konferencia

• Nyolcadikos diákjainkkal veszünk részt a keddi környzetvédelmi konferencián a kultúrházban.

Program konferencie - EKOFÓRUM v SENCI - 7.11.2023 - kult.dom v Senci

Gymnázium Senec študenti - ako vnímame ekológiu v Senci

11:00 - 11:15

Regionálny cyklokoordinátor BSK

p. Findl-Cyklotrasy v našom regióne-cyklistika a cyklodoprava ako alternatívny spôsob dopravy

11:15 - 11:25

SAŽP p. Jakuš - Spŕška nápadov pre menej odpadov

11:25 - 11:40

CHKO Záhorie p. Mráz - Voda v prírode, prečo sú dôležité mokrade

11:40 - 11:55

SOŠ automobilová a podnikania p. Lukačovičová - nový odbor zameraný na ochranu ŽP

11:55 - 12.00

Ekocentrá v BSK

p. Mrázová, p. Brídzik - Ekocentrá v BSK. Storymapa o novom Regionálnom Ekocentre

12:00 - 12:05

Súťaž p. Obuch, p. Brídzik

12:05 - 12:15

Vyhodnotenie súťaže

12:15 - 12:25

Odovzdanie cien a záver

p. predseda BSK  p. Droba, p. Rajecká

12:25 - 12:30

• SZÜLŐK ISKOLÁJA

előzetesen közzétesszük a SZÜLŐK ISKOLÁJA 2023/2024-es tanévi programjait, hogy be tudják jelölni naptárjaikba. Valemennyi beszélgetés egy előadással /cca. 45 perc/ kezdődik, majd egyéni beszélgetéssel/beszélgetésekkel/tanácskéréssel zárul, mindig 18:00-i kezdéssel iskolánk színháztermében:

2023. november 23. STRÉDL TERÉZIA a kamaszokról, kamaszkorról

2024. február 1. CSENGER FERENC a sajátos nevelési igényekről, az eltérő fejlődésről

2024. április 18. KISS CSALA ALEXANDRA EMMA az internetfüggőségről

2024. május 30. KÁLLAY JOLÁN (egyeztetés alatt)

Mindenkit nagy szeretettel várunk!

• Bíborpiros Szép Rózsa Népzenei Vetélkedő

• A Bíborpiros Szép Rózsa Népzenei Vetélkedő országos döntőjén Sillo Simon kilencedikes tanulónk ezüst sávos minősítést szerzett /felk. Tóth Katalin t.n./, amihez szívből gratulálunk!