• A XVI. Kaszás Attila Vers- és Prózamondó Fesztivál

• A XVI. Kaszás Attila Vers- és Prózamondó Fesztivál országos döntőjén Komáromban, melyen 105 versenyző vett részt, csodálatosan szerepeltek a rangos zsűri előtt (Koltai Róbert, Holecskó Orsolya, Dolmány Mária, Kautzky Armand, Kubik Anna, Szabó Viktor...) diákjaink:

aranysávos besorolást kapott Šillo Simon

ezüstsávos besorolást ért el Elek Dávid, Matus Dórika, Fülöp Sára

Nekik, szüleiknek és felkészítőiknek GRATULÁLUNK szeretettel!!!

• XXX. Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Verseny

• A XXX. Tompa Mihály Országos Szavalóversenyen Rimaszombatban csodálatos eredményeink születtek:

Moore Dominik és Klenovics Anna bronz sáv

Sándor Anna ezüst sáv 6. hely

Šillo Mária ezüst sáv 5. hely

KOVÁCS SZABINKA arany sáv országos 2. hely

Diákjainknak, felkészítőiknek és a szülőknek nagy szeretettel és büszkeséggel GRATULÁLUNK!!!!

• Felhívás!

az iskolaév végének közeledtével kérjük Önöket, ellenőrizzék az edupage-en keresztül az esetleges elmaradásukat az étkezdével szemben. Az elmaradást kérjük legkésőbb 2023.06.23-ig befizetni az étkezde számlájára.

Továbbá, kérjük a tisztelt Szülőket, amennyiben szeptembertől NEM igénylik az állami támogatást gyermekük ebédeltetésre, kérjük ezt jelezzék legkésőbb június 28-ig, hogy a nyár folyamán igényelni tudjuk az állami támogatást az ebédekre.

Megértésüket köszönjük.

• ÁLLÁSAJÁNLAT

• Iskolánk szeptember 1-jei belépéssel  fizika  szakos pedagógust keres:

Jelentkezni lehet a szencziai@gmail.com email címen, mielőbb, legkésőbb június 30-ig.

Gyerekszerető, szakmáját hivatásként megélő, kedves kollégát várunk!

• Csillagászati verseny

• Az országos Čo vieš o hviezdach? csillagászverseny eperjesi országos fordulójában Sándor Ádám erős mezőnyben sikeres megoldó lett, 21. helyezést ért el. GRATULÁLUNK!!!

• TERMÉSZETISKOLA

• Diákjaink megérkeztek a gyönyörű környezetben található erdei iskolába a Lomy üdülőközpontba, Ófelfaluba (Horná Ves).

Az üdülőközpont lenyűgöző környezetben található, a Vtáčnik hegység (Madaras-hegység) vidékén. Felső-Nyitra régióban található, 6 km távolságra Horná Ves (Ófelfalu) községétől, valamint 15 km-re Partizánske (Privigye) városától. A terület 650 m tengerszint feletti magasságban fekszik.

Mivel az erdőben van, ezért nagyon rossz a szignál/ a térerő / telefonos jelvétel!

A tanító nénik végiggondolják, mikor mennek fel majd naponta a helyre, ahonnan képesek lesznek telefonálni, ezt az időpontot itt közöljük majd a kedves szülőkkel.

Szerdán, délelőtt 9-12 között hívhatóak a tanító nénik és a gyerekek.

• Poznaj slovenskú reč - országos forduló

• A Poznaj slovenskú reč országos pozsonyi fordulóján három tanuló képvislete iskolánkat, közülük Kögler Bianka (felk . Hlaváč B.) a 4., Botta Tamás (felk.Szabó K.) az 5. Szabó Eszter (felk.Vincze Cs.) a 8. helyen végzett. Mindhármuknak szívből gratulálunk!

• Iskolánk díszünnepélye

• Köszönjük mindenkinek, aki ennek a felelmelő estének a részese volt: elsősorban a gyerekeknek, a felkészítőknek, a háttérmunkásoknak, a díszítőknek, a csokrokért és a hangosításért a szülői tanácsnak, a gyerekek szüleinek, hogy támogatják őket, a nézőknek...Büszkék lehetünk.

• Katedra Irodalomverseny

• A Katedra Irodalomverseny négy levelezős fordulóból álló, akkreditált verseny, melyet országos döntő zár. Az olvasmány, amellyel foglalkoztunk az év során Nemere Istvántól A fantasztikus nagynéni címet viseli.

Az első kategóriába 64 háromtagú csapat regisztrált, ebből 25 jutott az országos döntőbe. A döntő Nyitrán, a Konstantin Filozófus Egyetem Pedagógiai Karán valósult meg 2023. június 7-én. A hatodikosaink Logikukacok csapata a 10. helyet szerezte meg, ami már pontot jelent a felvételiknél. Felk: Tóth Katalin

• Zaklatásmegelőzés

• Iskolánk 8.A osztályos fiúinak Malinovská asszony a pedagógiai-pszichológiai tanácsadóból zaklatásmegelőző foglalkozást tartott a 2. és a 3. tanítási órán.

Nehéz családi helyzete, betegesége, különleges igényei senkit sem jogosítanak fel arra, hogy másokat bántson, piszkáljon, zaklasson.

Legyünk olyanok másokkal, amilyennek mi szeretnénk másokat önmagunkkal szemben!

• PÁPA

• Köszönjük a SZKC Felvidék Petőfi 200 programjának, hogy 50 diákkal meglátogathattuk Pápát, betekintést nyerve Petőfi pápai diákéveibe, valamint a szépülő város kultúrájába.

• A papírgyűjtés értékelése

• Sajnos, idén a rengeteg, kb. 10 tonna papír összegyűjtéséért töredék összeget kaptuk az eddigi évekhez képest. Igyekeztünk mindenkinek ajándékot adni, ha szerényen is. Idén csak a nyertes  1. osztály kapott süteményt, de mindenki kapott valamilyen apróságot :) Köszönjük!!!! Az összegyűjtött összeg az éves csokipénz, a tanulóknak, akik fellépnek, bemutatkoznak, tesznek valamit pluszban iskolánkért. A könyvelés megtekinthető a titkárságon.

• Gyermeknap

• Változatos kirándulásokkal készülünk a  gy e r e k n a p megünneplésére június 1-jén. Minden osztály kirándulni megy (méhészskanzen, jump arena, aquapark) a szülői szövetség anyagi hozzásjárulásának jóvoltából, az iskolai ebéd hamburger lesz :) Köszönjük a szülőknek az élményeket, az osztályfőnököknek a szervezést!

• Gyászhír

• Fájdalommal tudatjuk, hogy iskolánk volt pedagógusa, sok éven át igazgatóhelyettese,

ALGAYER JÓZSEF

2023. május 24-én, életének 75. évében elhunyt.

Temetése május 29-én, hétfőn lesz, a szentmisét követen 14: 30 órai kezdettel.

Részvétünk az egész családnak!

• Duna Menti Tavasz

• Tátika bábcsoportunk Sándor Erika és Molnár Enikő tanító nénik vezetésével május 23-án, kedden lépett fel Dunaszerdahelyen Békés Pál:  A Félőlény c. meseregényének feldolgozásával, nagy sikerrel. /Foto: Šillo Kiss Ivett/ A csoport idén EZÜSTSÁVOS minősítést szerzett, szívből gratulálunk!